Korduma kippuvad küsimused

 1. Mis on VIVITA?

  VIVITA on rahvusvaheline laste ja noorte loovuskiirendi, mis tegutseb hetkel seitsmes riigis – Eestis, Leedus, Jaapanis, Singapuris, Filipiinidel, USA-s ja Uus-Meremaal.

 2. Mis on VIVISTOP?

  VIVISTOP on leiutamislabor, kus lapsed ja noored saavad oma ideid ellu viia, ehitada, katsetada, luua.

 3. Mis on VIVITA eesmärk?

  VIVITA eesmärk on luua platvorm, kus lastel on võimalik õppida läbi eksperimenteerimise ning inspireeruda täiskasvanud praktikutelt erinevatelt elualadelt; innustada lastes ja noortes ettevõtlikku mõttelaadi, leiutamiskirge ja laiemalt huvi MATIK-erialade ning 21. sajandi oskuste vastu.

 4. Mida saab VIVISTOP Telliskivis teha?

  • VIVISTOP Telliskivi üldalal on 300m2 pinda meisterdamiseks ja leiutamiseks. Üldalal on erinevad tööriistad; lava, koos helipuldi ja valgustusega; kunstiala; õmblus-ja käsitööala; laserlõikur ja 3D printimine, robootika ja droonindus.
  • VIVISTOP Telliskivi puutöökojas on: saepink, puurpink, lihvpink, lihvimismasin, tikksaag, saed, peitlid, noad jms.
  • VIVISTOP Telliskivi robootikaalal on: VIVIWARE elektroonikakomplektid, Dash robotid, LEGO robotid, Quirkbot mikrokiibid, mBot robotid jms.
  • VIVISTOP Telliskivi köögialal on: suur köögisaar, pliit, ahi, erinevad köögiseadmed kokkamiseks ja katsete tegemiseks.
 5. Kellele on VIVISTOP mõeldud?

  VIVISTOPi on oodatud kõik ettevõtlikud noored leiutajad vanuses 9-18 aastat.

 6. Kuidas saada liikmeks?

  Liikmeks saamiseks tuleb käia kõigepealt koos lapsevanemaga Avatud ukse sündmusel, seejärel asuda VIVISTOP Telliskivi tiimi toel avastama läbi proovikivide erinevaid võimalusi, mida VIVISTOPis teha saab. Ning seejärel, kui proovikive lahendades tundub, et VIVISTOP ongi just see koht, kus ka edaspidi leiutamas ja maailma muutmas käia, sõlmime liikmelepingu.

 7. Miks saada liikmeks?

  VIVITA liikmena on lapsel võimalus osaleda erinevates töötubades, vabategevustes, saada oma unistuste projektide elluviimisel tuge VIVITA ja selle kogukonna mentoritelt. Lisaks on VIVITA liikmetel võimalus käia ka kõikides teistes VIVISTOPides üle terve maa!

 8. Mis vahet on, kas olen liige või mitte?

  Suur vahe on! Mitte olla VIVITA liige tähendab jääda ilma kõigest sellest, mida eelmises punktis kirjeldasime! 🙂

 9. Kui palju see maksab?

  Olles veendunud, et huvitegevus on õigus, mitte privileeg, on VIVITA stuudio kasutamine ning tegevustes osalemine lastele tasuta.

 10. Mis tähendab vabategevuse aeg?

  Vabategevus on selline aeg, kus VIVISTOPi tulles saavad lapsed tegeleda just nende projektidega, mida nemad ise soovivad. Kogu vabategeuse aja on VIVISTOPis kohapeal lastel toeks ka VIVISTOP Telliskivi disainerid, insenerid, produtsendid.

 11. Mis juhtub, kui vahepeal ei saa laps käia kohal?

  Suure tõenäosusega muutub siis lapse soov VIVISTOPi tulla üha suuremaks ja ka VIVISTOPi tiim hakkab juba noort leiutajat igatsema. Kui see osa kõrvale jätta, ei juhtu tegelikult ju midagi. 🙂

 12. Miks tulla VIVISTOPi vabatahtlikuks?

  VIVISTOP Telliskivis saad vabatahtlikuna tegutseda võimalusterohkes stuudios, kus inspiratsiooni jagavad säravad VIVITA leiutajaid. Lisaks saad olla osa rahvusvahelisest kogukonnast, kus on koos erinevate oskustega inimesed.

 13. Kuidas lapsevanem saab panustada?

  Üks VIVITA eesmärke on kaasata oma tegevustesse ka laiemat kogukonda ning seeläbi suurendada laste võimalusi kasvada julgeteks maailmamuutjateks. VIVITA liikmete lapsevanemad on alati väga oodatud jagama oma teadmisi ja oskusi VIVITA liikmetega. Ja kui esmapilgul tundub, et ei oskagi kuidagi kaasa lüüa, aga ei tea kuidas, siis andke oma soovist julgelt märku ja küll me midagi välja mõtleme!

 14. Kuidas ettevõte saab panustada?

  Ettevõtted saavad VIVITA tegevustesse panustada erinevatel viisidel. VIVITA kaasab lapsi päriselu projektidesse ning teeb hea meelega koostööd ettevõtetega, kes on huvitatud laste arenguvõimalustesse panustamisest. Ettevõtted saavad panustada jagades oma spetsialistide aega ja teadmisi aidates lapsi edasi nende projekte juhendades. Lisaks aitavad koostööpartnerid varustada VIVISTOP Telliskivi stuudiot erinevate materjalidega ja töövahenditega.