Tule vabatahtlikuks

Vivita loovuskiirendi on rahvusvaheline laste ja noorte leiutamis- ja innovatsioonilaborite võrgustik, mis tegutseb täna kaheksas riigis Euroopas, Aasias ja USA-s. Vivita peakontor asub Tallinnas, Eestis. Meie eesmärgiks on anda lastele oskused, mõtteviis ja tööriistad leiutamiseks, disainimiseks, loovaks probleemilahenduseks ja ettevõtluseks. Meie juures saavad lapsed välja mõelda ja luua tooteid ja teenuseid ning osaleda kohalikes ja rahvusvahelistes disainiprojektides, mille eesmärgiks on muuta kaasavamaks ja lapsesõbralikumaks lastele ja peredele mõeldud tooteid ja teenuseid ning avalikku ruumi. Usume, et laste kaasamine disaini, arendusse ja uutmisse aitab luua mitmekesisemaid tooteid ja teenuseid ning adresseerida ühiskondlikke kitsaskohti. Vivita leiutamislaborid on mõeldud põhikooliealistele lastele ja tegevustes osalemine on lastele tasuta.

 

Miks me seda teeme?

Meie praegune haridussüsteem ei ole loodud selleks, et toetada laste loovust, innovaatilist mõtlemist ja enesekindlust. Haridussüsteem ei ole tööstusajastust saadik muutunud – see on väga lineaarne oma õpetamisviisilt ja keskendub kitsastele väljunditele. See lämmatab loovuse ja uuendusliku mõtlemise ning jätab tähelepanuta meie laste heaolu.

Meie usume, et õpe toimub just läbi vabaduse luua ja mängida. Selleks oleme loonud lastele ja noortele avatud leiutamislaborid üle maailma.

 

VABATAHTLIK

Oleme loonud kogukonna vabatahtlikele, kes armastavad lastega koos töötamist ja soovivad olla eeskujuks noorematele. Vabatahtlikud, kes meie loovuslaboris toimetavad, omavad teadmisi ja oskusi erivaldkondadest, mis on meie jaoks hindamatu väärtusega. Vabatahtlikuna on tähtis, et sul on soov midagi ära teha ja noori leiutajaid toetada, inspireerida.

 

Ootused vabatahtlikule

Ootame oma stuudiosse loovaid, innovaatilise ja optimistliku meelega vabatahtlikke! Vabatahtlikuna pead olema hea lastega suhtleja ning valmis leidma lahendusi.

 

Vabatahtliku võimalused

Töötoa läbiviimine
Töötubasid võib läbi viia ühe korra või regulaarselt. Samuti, kui tekib mõni huvitav idee või projekt, kuhu on soov kaasata VIVITA liikmeid, siis ka see võimalus on olemas.

Ootame siia ka lapsevanemaid, kel on mõni äge hobi või töökoht.

Juhendamine
Vabategevuses on abikäsi alati vaja. Iga nädal saadan välja kirja, mis päevadel ja kellaaegadel ootame vabatahtlikke Vivistop. Oluline pole tunda kõiki masinaid ja tööriistu, vajalik on huvi ning soov töötada lastega ning suunata, anda tagasisidet neile. Kõik eelnev on õpitav koha peal.

Praktika/loovtöö
Oleme valmis vastu võtma ka tudengeid kui ka vanemaid kooliõpilasi, kel on mõni loovtöö käsil.

Abistamine üritustel
Üritustel pildistamine, filmimine, ohutuse tagamine, juhendamine, abistamine – igati oodatud!

 

Mida vabatahtlik töö pakub?

Vabatahtlik töö pakub põnevaid väljakutseid ja kogemusi start-up maailmas ning noorsootöö valdkonnas.

 

Mida me pakume?

Loovuslaborit on külastanud hulgaliselt inimesi, kes on öeldnud “miks küll minu ajal sellist kohta polnud” - aga tegelikult on! Lisaks sellele, et saad olla osa kõige ägedamast leiutajate pundist, on Sul VIVITA vabatahtlikuna ka ligipääs stuudiole, tööriistadele ja kõigile võimalustele, mis see endas peidab. Nii saad ka enda unistuste projekte ellu viia.
Lisaks on meie kogukond rahvusvaheline, mis tähendab ka uusi rahvusvahelisi tutvusi.

 

Asukoht

Tallinn, Harjumaa, Eesti

Keeled

  • Eesti
  • Inglise