(Liiva)kastist välja lähenemine mänguväljakul mängimisele – Telliskivi Helimaja

(Liiva)kastist välja lähenemine mänguväljakul mängimisele – Telliskivi Helimaja

Pole saladus, et laste õppimine, olgu nad nooremad või vanemad, toimub mängu ja nende keskkonnaga katsetamise kaudu. Nii alustasime ideest luua lihtne lame mängusein ja arendasime selle edasi sensoorset stimuleerivaks mehhaaniliseks kajakambriks: Helimajaks.

Telliskivi vaimu järgides otsustasime kasutada odavaid ja taaskasutatud materjale, samas kui struktuuri ohutus ja stabiilsus olid loomulikult esimeseks prioriteediks. Muidugi pidime ka arvestama ümbritsevate inimestega, et mitte tekitada liigset müra, seega keskendusime vaiksematele helidele.

Järgnevatel nädalatel kujundasime lihtsa kolmemõõtmelise struktuuri ja hakkasime katsetama erinevaid helisid tekitavaid leiutisi. Kui olime omandanud piisavalt teadmisi, et pakkuda lastele avastamiseks vajalikke tugiraame, olime valmis neid mängu kutsuma.

Märtsi lõpus korraldasime avatud töötoa VIVITA lastega, kellel oli võimalus katsetada erinevate materjalide ja objektide helikvaliteeti ning prototüüpida "instrumente". Lahtiste osade idee põhjal kogusime teadlikult kõike, mis võiks kasulik olla. Helimaja neli seina, kus ootasid rohkem või vähem töötavad mehaanilised lahendused, olid samuti valmis neid vastu võtma. Pole sugugi üllatav, et lapsed ei vajanud täiendavaid juhiseid. Meeskond oli seal peamiselt selleks, et jälgida nende loomingulist otsimist ja avastusi, ulatada abistav käsi või osutada õigetele tööriistadele.

Pärast töötuba, olles saanud veelgi rohkem taipamisi, arendas meeskond mehhanisme edasi ja integreeris laste ideid. Need, kes olid eriti innukad heli teemal ja salaja unistasid oma müramasinate ehitamisest, said FreeFlow käigus koos meiega lõpptööprotsessis osaleda.
(Liiva)kastist välja lähenemine mänguväljakul mängimisele – Telliskivi Helimaja

Pärast töötuba, täis uusi taipamisi, arendas meeskond mehhanisme edasi ja võttis arvesse laste ideid. Need, kes olid heli teemal eriti entusiastlikud ja salaja unistasid oma müramasinate ehitamisest, said FreeFlow raames koos meiega kujundusprotsessi lõpule viia. Selline lahenduse kaasloome osutus heaks strateegiaks, kuna lõpptulemus pidi vastama kindlatele disainikriteeriumidele, kuid samal ajal oli lastel piisavalt vabadust ja iseseisvust, et oma ideedega panustada.

Pärast tunde kestnud valju saagimist ja puurimist VIVISTOP Telliskivis sai Helimaja valmis ja mänguvalmis. Me ei suutnud ära oodata, et see mänguväljakule üles panna. Avamisüritusel 1. aprillil said vivinaudid ühiselt viimaseid lihve lisada, täiustades samal ajal oma šabloonimise ja spreivärvimise oskusi. Pole vaja öeldagi, et üritus oli tõeline hitt!

No items found.
(Liiva)kastist välja lähenemine mänguväljakul mängimisele – Telliskivi Helimaja

discover more

See all the case studies
–>
Tulevik on mäng: Vivita X Pipelife
Read more
–>
EKA x Vivistop Telliskivi: Milline on minu unistuste tõukeratas?
Read more
–>
Koostöö laste ja disainitudengite vahel
Read more
–>
Uute lahenduste väljamõtlemine koos lastega: Prisma lastekassa
Read more
–>